...

Opakowania eko 0% plastiku

Opakowania wielorazowe REUSE

Higiena
i czystość

Cena:

products - slider
1055

Kategorie

Cena:

products - slider
1055

Informacje dodatkowe

Papiery toaletowe w małych i dużych rolkach (Jumbo)

W naszej ofercie znalazły się najwyższej jakości czyściwa przemysłowe, w tym bogata i różnorodna oferta papieru toaletowego w małych i dużych rolkach. Szeroki wybór papierów, jakie posiadamy w asortymencie sklepu, daje możliwość dostosowania odpowiednich wariantów do konkretnych potrzeb.

Papier toaletowy w rolkach i jego historia

Papier toaletowy to jeden z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych artykułów higienicznych. Dziś obecny dla każdego, ale jeszcze kilkadziesiąt lat temu był luksusem, na który nie każdy mógł sobie pozwolić. Zanim się pojawił, do higieny używano głównie tkanin wełnianych lub lnu. Wśród mniej zamożnych społeczeństw stosowane były również siano, trawa czy piasek. Pierwsze ślady tego, co dziś nazywamy papierem toaletowym, można odnaleźć w starożytnych Chinach. Wówczas służył głównie do pakowania różnych produktów. Dopiero w XIV wieku na dworze cesarskim w Nankinie narodził się pomysł używania papieru w celach higienicznych.

Pierwszy papier toaletowy w roli

W 1857 roku w Stanach Zjednoczonych w fabryce Jospeha C. Gayetty – "The Therapeutic Paper" został wyprodukowany komercyjne pierwszy papier toaletowy. Był on w formie arkuszy, na których znajdowało się nazwisko jego twórcy, czyli Gayetty. Spotkał się jednak z umiarkowanym przyjęciem - Amerykanie byli przyzwyczajeni do używania innych artykułów do higieny, takich jak czasopisma i katalogi i nie widzieli potrzeby, by sięgnąć po papier toaletowy. Co więcej, duża popularność używania gazet w celach higienicznych spowodowała nawet, że wydawca jednego z czasopism wpadł na pomysł dziurkowania gazet w celu ich łatwiejszego powieszenia na gwoździu w toalecie. Czasopisma rozwiązywały problem, aż do momentu, gdy zaczęto je produkować na błyszczącym papierze. Z czasem jednak pomysł Gayetty'ego zyskał na popularności i został wykorzystany przez innych producentów. W 1897 roku firma Scott Paper Company, założona w Filadelfii wypuściła na rynek pierwszą partię papieru toaletowego w rolce. Od tego czasu rozwój produkcji papieru toaletowego nabrał tempa.

Papier toaletowy dziś

Obecnie w sklepach możemy znaleźć bardzo dużo różnych rodzajów papieru toaletowego. Mamy do wyboru kolor, grubość, długość czy nawet zapach. W sprzedaży znaleźć można także, choć w mniejszej ilości, papiery toaletowe przedstawiające dolary czy wizerunki sławnych osób. Najczęściej jednak wybierany przez klientów jest tradycyjny papier toaletowy biały oraz szary w roli. Warto również dodać, że rynek papieru toaletowego jest jednym z najprężniej rozwijających się rynków.

Papier toaletowy w rolkach - nasza oferta

Proponujemy różnorodną ofertę papierów toaletowych w dużych rolkach Jumbo - aż 100 lub 140 metrów, który starczy na długi czas. Oprócz papieru w dużych rolkach posiadamy również papier toaletowy w małych rolkach dostępny w standardowych długościach - 18 metrów. Papier toaletowy w rolkach występuje w kolorze szarym lub białym w opcjach jedno- lub dwuwarstwowej. Standardowo papier toaletowy pakowany jest po 12 sztuk.

Papiery toaletowe w dużych rolkach

W miejscach publicznych o dużym natężeniu ruchu zużycie papieru toaletowego jest zdecydowanie większe, w porównaniu do przestrzeni prywatnej, czyli domów i mieszkań. Do takich miejsc warto wybrać więc papier toaletowy w rolce przemysłowy Jumbo, który charakteryzuje się większą szerokością, długością, wytrzymałością. Rolki papieru Jumbo są bardziej wydaje i starczą na długi czas. Papier toaletowy w roli Jumbo to niezbędny produkt każdej łazienki, z której korzysta wiele osób. Zarówno papier toaletowy, jak i ręczniki jednorazowe papierowe wraz z dopasowanymi do nich dozownikami do ręczników to podstawowe wyposażenie toalet publicznych, galerii handlowych, hoteli, restauracji, szpitali, szkół, punktów gastronomicznych czy biur.

Papiery toaletowe w małych rolkach

Do użytku domowego lub w miejscach o niewielkim natężeniu ruchu najczęściej stosuje się papier toaletowy w rolce tradycyjnej (konwencjonalnej). Standardowo papier toaletowy w rolce konwencjonalnej jest krótszy i węższy od papieru toaletowego w roli Jumbo - jego długość wynosi 18 metrów. Papier toaletowy w rolce Almusso Family dostępny w naszym sklepie to produkt najwyższej jakości, wykonany z dwuwarstwowej celulozy. Wielowarstwowe listki i delikatność materiału zapewnią satysfakcję, wytrzymałość oraz brak dyskomfortu.

Z czego wykonany jest papier toaletowy w roli Jumbo?

Papier toaletowy w rolkach, który posiadamy na sklepie Ale Opakowania, wykonany jest z wysokiej jakości makulatury selekcjonowanej oraz celulozy. Celuloza to polisacharyd, który wykorzystuje się między innymi w przemyśle papierniczym. Znajduje zastosowanie także w przemyśle włókienniczym, farmaceutycznym oraz przy produkcji tworzyw sztucznych. Papier toaletowy z celulozy jest bardziej wytrzymały, a jednocześnie przyjemniejszy w dotyku. Występuje w kolorze białym.

Papier toaletowy z makulatury ma szary kolor i delikatnie chropowatą strukturę. Wypukłości te jednak są celowe - to dzięki nim zwiększa się odporność papieru na uszkodzenia oraz zwiększa zdolność zbierania nieczystości. Co więcej, uznawany jest za wyrób ekologiczny. Nie jest w żaden sposób barwiony ani perfumowany, dzięki czemu może być używany przez alergików.

Dlaczego warto wybrać przemysłowy papier toaletowy w rolce Jumbo?

Z uwagi na dużą ilość osób przewijających się w pomieszczeniach publicznych, zastosowany w takich miejscach papier toaletowy powinien charakteryzować się wydajnością i trwałością. Nie wszystkie dostępne na rynku produkty posiadają te cechy. Aby zadbać o odpowiedni komfort osób korzystających z publicznych toalet, warto postawić na papier toaletowy w roli Jumbo, który gwarantuje najwyższy komfort użytkowania. Papier toaletowy Jumbo jest miękki w dotyku, wytrzymały, a co najważniejsze - nie rwie się i nie podrażnia skóry.

Papier toaletowy Jumbo - cena

Papier toaletowy w roli Jumbo, podobnie jak papier toaletowy w rolce tradycyjnej, można nabyć w atrakcyjnych cenach. Często też przygotowujemy dla naszych klientów różnorodne promocje, dzięki którym można kupić wybrane produkty w jeszcze atrakcyjniejszej kwocie.

Co jeszcze dokupić do papierów toaletowych w rolkach?

W celu utrzymania higieny w miejscach publicznych proponujemy naszych klientom wysokiej jakości środki czystości i chemię gospodarczą dla gastronomii. W ofercie posiadamy m.in. odświeżacze powietrza do toaletrękawice ochronne (nitrylowelateksowewinylowefoliowegospodarcze), worki na śmieci. Przygotowaliśmy także specjalną ofertę taniej chemii gospodarczej.

Zapisz się do Newslettera

Aby być na bieżąco z nowościami oraz promocjami!

DUŻY Papier toaletowy hotelowy  WEPA 27m biały 8 rolek 071340 SANTINO PRESTIGE

Jesteś naszym stałym klientem?

W związku z aktualizacją sklepu na nowy konieczne jest zresetowanie Twojego hasła.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.