Rękawice foliowe uniwersalne do spożywki, fryzjerstwa L 100 szt

Opakowania eko 0% plastiku

Opakowania wielorazowe REUSE

Higiena
i czystość

Cena:

products - slider
122

Kategorie

Cena:

products - slider
122

Rękawiczki ochronne

Informacje dodatkowe

Jednorazowe rękawice ochronne lateksowe, nitrylowe, winylowe, foliowe i gospodarcze

Oferujemy szeroki wybór rękawic ochronnych do rąk dostosowanych do indywidualnych potrzeb i wykonywanej pracy. Rękawice różnią się materiałem z jakiego są wykonane oraz kolorem (dostępne kolory rękawic: biały, niebieski, czarny, różowy, fioletowy). W naszej ofercie znajdziecie Państwo rękawice:

Jednorazowe rękawice ochronne posiadają bardzo szerokie zastosowanie. Rękawiczki jednorazowe, które oferujemy umożliwiają bezpieczną i higieniczną pracę w takich zakładach pracy jak: szpitale, kliniki, salony kosmetyczne, salony fryzjerskie, studia tatuażu, fabryki przetwórstwa żywności, supermarkety, piekarnie, profesjonalne kuchnie w restauracjach, zakłady sprzątające, budownictwo, przemysł chemiczny.

Materiał, wykonanie i zastosowanie rękawic ochronnych:

Rękawice lateksowe - tzw. lateksy. To klasyczne rękawice ochronne wykonane z naturalnego kauczuku. Materiał ten doskonale chroni przed krwią i innymi drobnoustrojami czy substancjami co zapewnia doskonałą ochronę w takich zakładach pracy jak szpitale, kliniki, laboratoria diagnostyczne. W naszym asortymencie znajdą Państwo rękawice lateksowe pudrowane w dwóch dostępnych rozmiarach M i L.

Rękawice nitrylowe tzw. nitryle - materiał z jakiego są wykonane to kauczuk akrylonitrylo-butadienowy. To syntetyczne tworzywo nie powoduje reakcji alergicznych. Rękawice te są delikatniejsze niż rękawice lateksowe. Zapewniają większe czucie w dłoniach i palcach co spowodowało, że zyskały swoich zwolenników wsród takich zawodów jak chirurg, stomatolog, kosmetyczka. Dodatkowym atutem tych rękawiczek jest to, że są odporne na takie substancje chemiczne jak oleje i smary.

Rękawiczki winylowe tzw. vinyle - wykonane z plastyfikowanego polichlorku winylu. Chronią przed substancjami chemicznymi ale i przed drobnoustrojami i krwią. Mają natomiast niższą odporność na wirusy i grzyby niż rękawice lateksowe. Są mniej elastyczne dlatego bardzo ważne jest w tym przypadku wybranie odpowiedniego rozmiaru, ale za to bardziej wytrzymałe.

Rękawice foliowe- wykonane z polietylenu standardowe rękawice jednorazowe używane głównie w przemyśle spożywczym. Posiadają odpowiednie atesty kontaktu z żywnością. Możemy je spotkać w supermarketach i sklepach, przy półkach z pieczywem lub owocami i warzywami. W naszym sklepie znajdzie Państwo rękawice foliowe pakowane po 100 sztuk w rozmiarach M i L.

Rękawice gumowe gospodarcze - wykonane z różnego rodzaju tworzyw sztucznych. Idealnie sprawdzają się przy sprzątaniu. Świetnie zabezpieczają nasze dłonie przed pobrudzeniem. Sprzedawane są na pary w dwóch dostępnych rozmiarach M i L.

Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze rękawic ochronnych:

  • Warto odpowiedzieć sobie na pytanie - do czego i do jakiej pracy dany rodzaj rękawic będzie używany ?  Wybierając rękawice medyczne należy dopasować je do rodzaju wykonywanej pracy. Pracując w profesjonalnej kuchni polecamy rękawice lateksowe, które posiadają odpowiednie atesty kontaktu z żywnością, natomiast do pracy w laboratorium chemicznym, w stomatologii, weterynarii polecamy rękawice nitrylowe.
  • Właściwy rozmiar rękawic ochronnych  Należy zwrócić szczególną uwagę na rozmiar kupowanych rękawic. Odpowiedni rozmiar na duży wpływ na komfort wykonywanej pracy. W każdej wykonywanej pracy bardzo ważne jest aby rękawice nie krępowały nam ruchu. W naszym asortymencie znajdą Państwo rękawice w trzech standardowych rozmiarach S,M,L. Rękawiczki jednorazowe idealnie dopasują się do obu dłoni. Większe lub mniejsze rozmiary rękawic np. XS, XL dostępne są na zamówienie.
  • Kolor  Badania i opinie pracowników potwierdzają, iż na komfort wykonywanej pracy ma wpływ nie tylko rozmiar czy kształt rękawic ale również... kolor. Kolor rękawic często uzależniony jest od rodzaju pracy jaki wykonujemy. Laboratoria i placówki medyczne zaopatrują się głównie w rękawice białe, ponieważ biały to kolor, który kojarzy nam się z nienaganną czystością i również z tego rodzaju miejscami. Kolor różowy rękawic coraz częściej wybierany jest przez kobiety w takich zakładach pracy takich jak zakłady kosmetyczne, salony fryzjerskie, kliniki medycyny estetycznej, natomiast kolor czarny jest wybierany przez panów - głownie szefów kuchni w profesjonalnych zakładach gastronomicznych oraz przez mechaników.

Nasze rękawice zabezpieczą waszych pracowników przed:

  • powierzchniowym uszkodzeniem skóry dłoni
  • zabrudzeniem
  • przed wysoką temperaturą
  • przed środkami chemicznymi i silnymi detergentami
  • przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi
  • zamoczeniem dłoni
  • przed substancjami niebezpiecznymi i szkodliwymi dla zdrowia

Użytkowanie naszych rękawic sprawdzi się zarówno w zakładach pracy jak i w sytuacjach wykonywanych na co dzień np. prace remontowe, sprzątanie, prace ogrodowe.

Rękawice, które oferujemy spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa oraz gwarantują komfort i higienę wykonywanej pracy. Wszystkie rękawice pochodzą ze sprawdzonych źródeł i od sprawdzonych producentów.

Należy pamiętać, iż jednorazowe rękawice ochronne to bardzo ważny element ubioru i ochrony każdego pracownika. Dlatego też w szczególności polecamy rękawice BHP, które służą do użytku jednorazowego. Jest to idealnie rozwiązanie w pracach, gdzie rękawiczki muszą być często wymieniane z powodów higienicznych.

Zapisz się do Newslettera

Aby być na bieżąco z nowościami oraz promocjami!

Rękawice foliowe uniwersalne do spożywki, fryzjerstwa L 100 szt

Jesteś naszym stałym klientem?

W związku z aktualizacją sklepu na nowy konieczne jest zresetowanie Twojego hasła.