...

16 nietypowych zastosowań ręczników papierowych i czyściw przemysłowych

Ręczniki papierowe i czyściwa to produkty niezastąpione w każdym domu, lokalu gastronomicznym czy restauracji. Wiele osób nie wyobraża sobie bez nich codziennego sprzątania. Sprawdzają się one przy pracach porządkowych kuchni, łazienki, a także podczas mycia okien. Jednak ręczniki papierowe nadają się nie tylko do sprzątania. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zastosowania czyściw papierowych? Koniecznie przeczytaj nasza artykuł.

Spis treści:

Pomysły na wykorzystanie ręczników papierowych, o których nie miałeś pojęcia! 

Na pewno masz w swoim domu ręcznik papierowy. Przekonaj się, czy znasz jego wszystkie zastosowania. Oto niektóre z nich:

#1 – Usuwanie nadmiaru tłuszczu z potraw 

Ręczniki papierowe przydadzą się do usuwania nadmiaru tłuszczu z potraw – frytek, kotletów, placków ziemniaczanych. Od tej pory nie musisz także zbierać łyżką tłuszczu z rosołu. Odfiltrujesz go, gdy włożysz do czystego garnka durszlak wyłożony ręcznikiem papierowym. Następnie przelej rosół, a cały osad zostanie na papierze. 

#2 – Przedłużanie świeżości warzyw 

Nie lubisz przechowywać warzyw w lodówce, bo szybko tracą swoją świeżość? Aby je przed tym uchronić, wystarczy, że wyłożysz pojemniki z warzywami suchymi ręcznikami papierowymi. Papier wchłonie nadmiar wilgoci, dzięki czemu warzywa na dłużej zachowają swoją świeżość. Pamiętaj jednak o tym, aby regularnie wymieniać ręczniki papierowe na świeże. 

#3 – Podgrzewanie warzyw w kuchence mikrofalowej 

Warzywa podgrzewane w kuchence mikrofalowej mają to do siebie, że szybko stają się “gumowate” i tracą swoje walory smakowe. Aby tego uniknąć, ugotowane lub surowe warzywa, przed podgrzaniem w kuchence mikrofalowej owiń mokrym ręcznikiem papierowym. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskasz efekt porównywalny do warzyw gotowanych na parze. 

#4 – Ochrona garnków przed rdzą oraz zarysowaniami

Jeśli chcesz zabezpieczyć swoje garnki przed rdzą, wystarczy, że przełożysz żeliwne garnki lub patelnię warstwami ręcznika. To doskonała ochrona zarówno przed rdzewieniem, jak i powstawaniem uszkodzeń o charakterze mechanicznym, które pojawiają się najczęściej wtedy, gdy przechowujesz jeden garnek włożony do drugiego. 

#5 – Rozmrażanie chleba

Jeśli chcesz rozmrozić chleb, to pamiętaj, aby do woreczka z nim włoży