Wiosenne porządki – jakich środków do sprzątania użyć?

Wiosna to czas, kiedy warto pomyśleć o porządkach. Jest to idealny moment, aby przeprowadzić gruntowne sprzątanie. W końcu przed świętami wielkanocnymi aż się prosi, by mieszkanie lśniło. Dziś podpowiadamy, jakich artykułów do sprzątania użyć podczas wiosennych porządków. Przedstawiamy kilka propozycji profesjonalnych środków czystości, bez których trudno sobie wyobrazić prace porządkowe.

Spis treści:

Wiosenne porządki zacznij od odpowiedniego planu działania 

Przed rozpoczęciem wiosennych porządków dobrze mieć przygotowany plan działania. Nawet ramowy plan kolejności wykonywanych czynności pozwoli zadbać o sprawną organizację pracy. Czego nie możesz pominąć w planie wiosennych porządków? Oto lista, która na pewno ułatwi Ci to zadanie:

 1. Mycie okien.
 2. Mycie glazury na ścianach.
 3. Wyczyszczenie armatury kuchennej.
 4. Wyczyszczenie wszystkich sprzętów AGD.
 5. Porządki w szafkach kuchennych.
 6. Odkurzenie i umycie podłogi.
 7. Wyczyszczenie wanny, prysznica oraz armatury łazienkowej.
 8. Wyczyszczenie szafek łazienkowych wewnątrz i zewnątrz.
 9. Umycie luster.
 10.  Wypranie tekstyliów i mebli tapicerowanych.
 11.  Porządki w szafie, komodach, szafkach.
 12.  Wymycie opraw oświetleniowych.
 13.  Usunięcie kurzu z bibelotów i książek znajdujących się na półkach. 
 14.  Wymycie szkła. 
 15.  Wyczyszczenie drzwi wewnętrznych i zewnętrznych.
 16.  Uporządkowanie wszystkich przedmiotów. 

Jak ułatwić sobie wiosenne porządki? 

Odpowiedni plan to podstawa. Teraz pozostaje już tylko przejść do działania. Nie ukrywajmy, ale nie każdy lubi sprzątać. My jednak znamy sposoby na to, jak ułatwić sobie wiosenne porządki. Poza pozytywnym nastawieniem musisz zadbać o kilka istotnych kwestii:

Odpowiednie środki czystości to podstawa 

Czystościowy sukces mogą zagwarantować odpowiednie preparaty do sprzątania. Aby ułatwić sobie wiosenne porządki, warto zaopatrzyć się w chemię profesjonalną. Są to preparaty o wyższym stężeniu roztworu, gdyż wymagania stawiane przed profesjonalnymi środkami czystości są dużo większe. Stężenie, z jakim spotykamy się w produktach chemii profesjonalnej, umożliwia szybkie usunięcie nawet tych starych czy zaschniętych zabrudzeń. Ponadto, chemia profesjonalna różni się substancjami aktywnymi, które wchodzą w skład produktu. Działają one po prostu silniej, co oznacza, że czas, jaki musisz poświęcić na sprzątanie, jest krótszy. Profesjonalne środki czystości to produkty dopuszczone do użytku m.in. w lokalach gastronomicznych, przemyśle spożywczym, sklepach, hotelach, szkołach itd., ale nic nie stoi na przeszkodzie, by używać ich także w domu. 

Kontener na zbędne rzeczy potrzebny od zaraz 

Za bałagan w naszych domach bardzo często odpowiada nadmiar rzeczy. Wiosna to idealny moment, by pozbyć się wszystkich niepotrzebnych rzeczy i ubrań, które zalegają na półkach lub szafkach, nie tylko zabierają nam miejsce, ale i gromadzą kurz. Niektóre rzeczy, np. nieużywane ubrania można oddać potrzebującym. 

Nie zapomnij zajrzeć w rzadko sprzątane kąty i zakamarki 

W trakcie wiosennych porządków aż się prosi, by zajrzeć w dawno niesprzątane zakamarki. Dbanie o najbardziej problematyczne miejsca w domu może być nieco problematyczne, ale trzeba pamiętać, że tam również gromadzi się kurz i brud. Takie miejsca muszą być sprzątane co najmniej dwa razy w roku. 

Zadbaj o ładny zapach w domu 

Czysty dom rozpoznajemy nie tylko po wyglądzie. Delikatny, świeży aromat unoszący się w pomieszczeniach jest oznaką czystości. Jeśli chcesz pozbyć się nieprzyjemnych zapachów lub po prostu odświeżyć wnętrze, z pomocą przychodzą odświeżacze powietrza i neutralizatory nieprzyjemnych zapachów, które skutecznie poradzą sobie z zapachem stęchlizny, potu, spalenizny, pleśni czy nawet dymu papierosowego. 

Jakich środków czystości użyć do wiosennych porządków? 

Na rynku mamy wiele preparatów czyszczących o różnym zastosowaniu. Ich wybór zależy głównie od rodzaju czyszczonej powierzchni:

Preparaty do mycia okien

Mycie okien rozpoczyna się od ram. Jeśli są białe, najlepiej użyj mleczka wybielającego. Do szyb z kolei sprawdzą się profesjonalne preparaty do mycia szyb i luster, np. koncentrat płynu do mycia szyb i luster Glass Special, który jest bardzo wydajny, a przy tym wysoce skuteczny. Szyby najlepiej myć bawełnianymi ściereczkami. Możesz też użyć ręczników papierowych, ale tylko tych celulozowych, które nie zostawiają ,,kłaczków”. 

Preparaty do czyszczenia piekarników i innych urządzeń 

Nie jest tajemnicą, że mało kto pamięta o tym, by wyczyścić piekarnik tuż po jego użyciu. Czyszczenie piekarnika, choć niezbyt przyjemne, może zakończyć się sukcesem, pod warunkiem, że użyjesz odpowiednich środków. W sklepie Ale Opakowania znajdziesz profesjonalne preparaty do mycia grilli, pieców i piekarników, które skutecznie radzą sobie z usuwaniem zanieczyszczeń tłuszczowych i przypaleń. 

Preparaty do czyszczenia obudowy ze stali nierdzewnej 

Stal nierdzewna pojawia się w każdej kuchni. To wytrzymały, dość łatwy w czyszczeniu materiał, który dobrze wygląda. Ale nie oznacza to, że całkowicie nie wymaga od nas uwagi. Powierzchnie ze stali najskuteczniej doczyścisz specjalnymi preparatami do stali nierdzewnej. Środki tego typu nie tylko czyszczą i zapewniają połysk, ale również pomagają wzmocnić warstwę ochronną. 

Środki do mycia podłóg

Profesjonalne środki do czyszczenia podłóg to wysoce skuteczne preparaty o dużej sile czyszczenia posadzek i usuwania wyjątkowo uporczywych zabrudzeń. Wśród tego typu produktów szczególnym zainteresowaniem cieszą się skoncentrowane środki do mycia podłóg, które są znacznie bardziej wydajne w porównaniu do zwykłych płynów. Dzięki nim Twoja podłoga będzie lśniła przez długi czas. 

Środki do czyszczenia łazienki 

W łazience zwykle największy problem stanowi domycie kabiny prysznicowej oraz fug. Wyjątkowo drażniący może być także kamień w toalecie. Aby cieszyć się czystą łazienką, potrzebujesz odpowiednich środków o zwiększonej mocy działania. Kupując środki chemiczne do czyszczenia łazienek, zwróć uwagę na ich pH. Domowe preparaty (te ogólnodostępne w marketach) są tylko nieznacznie kwasowe lub zasadowe, ale już profesjonalne środki do higieny sanitariatów, łazienek, toalet mają pH w przedziale 0-1 albo 14. Są bardziej agresywne, ale i znacznie skuteczniejsze. 

Gdy już zaopatrzysz się w odpowiednie środki czystości, pamiętaj również o innych produktach uzupełniających do sprzątania. Absolutną podstawą podczas wiosennych porządków są ręczniki i czyściwa papierowezmywaki i druciakiściereczki do sprzątania (najpopularniejsze to te z mikrofibry i tetry), mop z wiaderkiem, a także miotełka. Do mycia okien pomocna może okazać się też ściągaczka do wody. 

Dezynfekcja domu w ramach wiosennych porządków 

Z uwagi na pandemię na szczególną uwagę zasługują te miejsce w domu, których najczęściej dotykamy. Są to klamki, blaty, poręcze, drzwi, armatura łazienkowa. Tutaj z pomocą przychodzą preparaty do dezynfekcji urządzeń, dzięki którym masz pewność, że dana powierzchnia będzie nie tylko czysta, ale i bezpieczna. 

Szukasz profesjonalnych środków czystości, które pomogą Ci sprawnie przejść przez wiosenne porządki? Zapoznaj się z naszą ofertą.
Zadzwoń: 577-607-500, Odwiedź stronę: Kontakt

Przeglądaj produkty

Czytaj kolejne wpisy:

Zapisz się do Newslettera

Aby być na bieżąco z nowościami oraz promocjami!

Jesteś naszym stałym klientem?

W związku z aktualizacją sklepu na nowy konieczne jest zresetowanie Twojego hasła.